Translate

Obserwatorzy

ZAPRASZAM

Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!
Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie,
Choć się nawysszej wzbije, a proste promienie
Ściągną pod swoje drzewa rozstrzelane cienie.

Jan Kochanowski

Rozgosc sie u mnie gosciu znany lub tez nie. Mam nadzieje ze bedzie Ci u mnie milo. Jesli tak sie stanie nie zapomnij zostawic po sobie sladu w postaci komentarza, ktory jest najmilsza nagroda za moja prace. Z gory dziekuje

APEL

Zdecydujmy się na kupno prezentów od drobnych przedsiębiorców, ze sklepu z rękodziełem, od sąsiada, który robi wszystko, aby utrzymać swój sklepik, od przyjaciółki, która wytwarza niepowtarzalne rzeczy, od tego, który oparł się globalizacji w naszych okolicach... Zróbmy tak, aby nasze pieniądze dotarły do zwykłych ludzi, którzy ich potrzebują, nie do firm międzynarodowych i wielkich przedsiębiorców, którzy płacą zbyt mało swoim pracownikom i przemieszczają firmy w inny koniec świata... robiąc tak więcej osób będzie mogło przeżyć rok i utrzymać chociaż siebie,nie mówiąc o utrzymaniu rodziny. Jeśli się zgadzasz, skopiuj to i wklej na swojej tablicy.

poniedziałek, 22 sierpnia 2011

284.CROCHET FACILE 8

Udziergalam kolejne 4 kwadraciki szydełkowe,ale w związku z tym ze poprzednio było zainteresowanie schematami poszczególnymi,postanowiłam pokazywać je pojedynczo i zamieszczać rozpiskę wykonania.Schematów nie będzie bo w kolekcji jej nie ma, a co jak co,ale ja zdolności rysunkowych nie posiadam.Postaram się jednak w miarę jasno opisać sposób wykonania.
Tak się prezentuje kwadracik nr 8

Od szydelkiem

i nie jest on bez błędów.Po pierwsze źle przeciągnęłam nitkę na jednym bąbelku a po drugie to już z własnej obserwacji mogłam inaczej trochę robić te bąble aby w następnym rzędzie inaczej się układało oczko innego koloru;ten błąd postaram się skorygować robiąc opis kwadracika.Nic to człowiek uczy się na błędach najczęściej własnych.

OPIS WYKONANIA
zrobić 25 oczek łańcuszka
rząd podstawowy:słupek wbity w czwarte oczko od szydełka;następnie w każde oczko łańcuszka jeden słupek;razem 23 słupki
rząd 1:3ocza łańcuszka;ominąć jeden słupek i w następnym zrobić słupek;kontynuować słupki do końca rzędu;ostatni słupek przerobić w 3 oczku łańcuszka z poprzedniego rzędu=23 słupki
rząd 2:tak jak pierwszy
rząd3: 3 oczka łańcuszka;ominąć jeden słupek i zrobić dwa kolejne słupki(=3 słupki);*teraz zaczynamy wdziewać bąbelki i moja rada jest taka aby kończąc poprzedni słupek ostatnie dwa oczka tego słupka przerobić już kolorem bąbelka,ja tego nie zrobiłam i potem na drugiej stronie robotki widać z boku bąbelka kolorowa nitkę;robimy bąbelek następująco:na szydełko mamy jedno oczko,narzut,przeciągnąć jedno oczko z następnego oczka robotki,kolejny narzut,znowu wyciągnąć oczka z tego samego oczka co poprzednio,jeszcze jeden narzut i jeszcze jedno oczko z tego samego miejsca;na szydełko mamy 7 oczek w wybranym kolorze;teraz należy przeciągnąć nitkę przez wszystkie oczka jednocześnie (i tu znów moja rada-zrobić to kolorem podstawowym);kolorowa nitka musi pozostać z przodu robotki a nitka podstawowa przerabiamy 3 kolejne słupki*powtarzać to co pomiędzy ** aż do końca rzędu z tym ze ostatni słupek wbić w trzecie oczko łańcuszka z poprzedniego rzędu;nie zapomnijcie zakończyć kolorowej nitki
rząd 4:3 oczka łańcuszka,ominąć jeden słupek i w każdym kolejnym oczku przerobić słupek =23 słupki; Powtarzać rzad 3 i 4 zmieniając kolory bąbelków jeszcze 4 razy;przerobić jeszcze jeden rzad słupkami i zakończyć robótkę.(ok 13 cm wysokości)

Milego dziergania .

3 komentarze:

  1. Ciekawe ile takich kwadracików potrzeba by powstała narzuta określonej wielkości - piszę to jako kobieta niecierpliwa ?!

    OdpowiedzUsuń
  2. cholera wie ani slowem sie nie zajakneli na ten tempat w zeszytach od kolekcji

    OdpowiedzUsuń
  3. ale będzie kolorowo w Twoim domku...:-)))

    OdpowiedzUsuń