Translate

Obserwatorzy

ZAPRASZAM

Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!
Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie,
Choć się nawysszej wzbije, a proste promienie
Ściągną pod swoje drzewa rozstrzelane cienie.

Jan Kochanowski

Rozgosc sie u mnie gosciu znany lub tez nie. Mam nadzieje ze bedzie Ci u mnie milo. Jesli tak sie stanie nie zapomnij zostawic po sobie sladu w postaci komentarza, ktory jest najmilsza nagroda za moja prace. Z gory dziekuje

APEL

Zdecydujmy się na kupno prezentów od drobnych przedsiębiorców, ze sklepu z rękodziełem, od sąsiada, który robi wszystko, aby utrzymać swój sklepik, od przyjaciółki, która wytwarza niepowtarzalne rzeczy, od tego, który oparł się globalizacji w naszych okolicach... Zróbmy tak, aby nasze pieniądze dotarły do zwykłych ludzi, którzy ich potrzebują, nie do firm międzynarodowych i wielkich przedsiębiorców, którzy płacą zbyt mało swoim pracownikom i przemieszczają firmy w inny koniec świata... robiąc tak więcej osób będzie mogło przeżyć rok i utrzymać chociaż siebie,nie mówiąc o utrzymaniu rodziny. Jeśli się zgadzasz, skopiuj to i wklej na swojej tablicy.

czwartek, 4 sierpnia 2011

268.KURS SZYCIA TORBY-WEWNĘTRZNA KIESZONKA NA ZAMEK

To ze do uszycia torby będzie nam potrzebny materiał jest rzeczą oczywista.Drugi materiał będzie nam potrzebny na podszewkę. Moze to być materiał kontrastowy,ale możemy tez zrobić podszewkę z tego samego materiału co wierzch torby.Kto co chce.Następnie należało by wymyślić jak ta torba ma wyglądać,bo od tego będzie zależało jaki kształt należny wyciąć z materiału.Ja tym razem szyje prosta torbę,wiec wycięłam dwa prostokąty z wierzchniej tkaniny i dwa o 1 cm mniejsze z każdego boku z materiału na podszewkę. Dzis będziemy pracować z jednym prostokątem podszewkowym.
materiały:
-jedna cześć podszewki
-krotki zamek 15-20 cm
-dwa dodatkowe prostokąty w wielkości jakiej chcemy mieć kieszonkę
-coś do rysowania po tkaninie (mydło, ołówek krawiecki itp)
-linijka
No to zaczynamy.Bierzemy kawałek podszewki i zaznaczamy jej środek.

Od kursy szycia

Mierzymy długość zamka (tylko zamka bez końcówek do wszycia) i rysujemy linie na takiej wysokości na jakiej ma się znajdować kieszonka ( 10-15 cm od góry torby)

Od kursy szycia

Następnie bierzemy jeden z prostokątów i przypinamy go z drugiej strony tkaniny niż narysowana linia.Przypinamy go tak aby nad linia,jak również po jej bokach znajdowało się ok 5 cm tkaniny.Natomiast pod linia ma się znajdować reszta tkaniny-takiej głębokości będzie nasza kieszeń.Na zdjęciu nie widać drugiej strony ale musiałabym robić zdjęcie pod światło żeby było widać a pomocników mi zbrakło do trzymania szmatki.

Od kursy szycia
Kolejny krok to szycie.Ściegiem prostym obszywamy linie po obu jej stronach w odstępie kilku milimetrów od niej.Mocujemy boki przeszyć.

Od kursy szycia
Następnie nożyczkami z ostrym czubkiem rozcinamy materiał pomiędzy przeszyciami

Od kursy szycia

Przez powstała dziurkę przewracamy kieszonkowy materiał na druga stronę.Równiutko rozkładamy obie tkaninki i obfastugujemy dookoła dziurki.Kto ma wprawę w prasowaniu,może tak jak ja od razu rozprasować szew i obyć się bez fastrygi.

Od kursy szycia

W taka gotowa już dziurkę wszywamy nasz zamek

Od kursy szycia

Teraz czas na doszycie spodu kieszonki.W tym celu obracamy podszewkę na "lewa" stronę i do pierwszego kieszonkowego kwadracika dokładamy drugi.Oba spinamy szpilkami.UWAGA!Spinamy tylko matrialki od kieszonki uważając aby nie spiąć razem materiału od całej podszewki.

Od kursy szycia

Teraz zszywamy kieszonkę ze sobą po brzegach,uważając aby nie przyszyć podszewki.

Od kursy szycia

I to już koniec.Kieszonka gotowa.Jak ktoś ma chęć i ochotę albo jest maniakiem może jeszcze obrzucić szwy od kieszonki.Ja sobie darowałam,bo i tak ten szew będzie niewidoczny-ukryty pomiędzy podszewka a wierzchnim materiałem wiec się strzępić nie będzie. No to tyle na dziś.Mam nadzieje ze w miarę jasno wszystko opisałam. Jak nie to pytać.
cdn.....

4 komentarze:

 1. Świetnie wytłumaczone. Jutro wyciągam maszynę i szyję. Wielkie dzięki za kursik. Pozdrawiam - Maria

  OdpowiedzUsuń
 2. oj a dla mnie czarna magia :P ale to pewnie dlatego, że jeszcze nie szyłam nigdy. Torba na początek to jak dla mnie za dużo :D muszę poszukać coś łatwiejszego ale ta Twoja torba po prostu mnie zauroczyła

  OdpowiedzUsuń
 3. wytwory-wyciagaj,bo kolejne odcinki kursu w przygotowaniu
  Karolina-akutat ta torba bedzie bardzo prosta;jedak na poczatek radze sprobowac jakis woreczkow czy poszewek na poduszki;do torby trzeba miec jednak troche wprawy w szyciu a przynajmniej umiec panowac nad maszyna

  OdpowiedzUsuń
 4. super kursik Aga...może też kiedyś wyciągnę maszynę...;-)

  OdpowiedzUsuń